X

چاپ pvc

لغت پی وی سی (PVC)  را از کلمه Polyvinyl chloride مخفف کرده‌اند که در واقع نوعی پلاستیک بسیار پرکاربرد است. کاربرد pvc ها در صنعت چاپ بسیار چشمگیر می‌باشد. چاپ pvc بر روی انواع اشیا قابل چاپ است اما بیشتر در خدمات چاپ کارت مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر کارت ویزیت‌هایی که مشاهده می‌کنید از جنس pvc ساخته شده است. کارت pvc در واقع یکی از انواع کارت پلاستیکی می‌باشد. دوام، انعطاف پذیری و از همه مهمتر مشخصه قابل بازیافت شدن ۱۰۰ آن ها باعث شناخت pvc در سراسر دنیا شده است. کارت های pvc به طور کلی بهترین راه حل برای تولید و چاپ کارت پرسنلی، کارت شناسایی و … هستند. کارت های PVC پی وی سی در ضخامت های ۷۶۰ ،۵۰۰ ،۳۰۰ میکرون تولید می‌شوند و در رنگهای مختلفی عرضه می‌شوند.

انواع روش چاپ کارت pvc

چاپ افست کارت PVC:  این روش مناسب برای تیراژهای بالای هزار عدد با طرح ثابت انجام می‌شود که خود به دو روش چاپ شیت و چاپ تک کارت صورت می‎گیرد.
چاپ دیجیتال کارت PVC:  این روش برای تیراژهای پائین و طرح متغییر مناسب است. چاپ کارت PVC با دستگاه‌ها‎ی چاپ دیجیتال به دو روش چاپ مستقیم و غیر مستقیم انجام می‎شود که نحوه عملکرد هر یک متفاوت است.

کاربرد کارت‌ها‎ی PVC

کارت دانشجویی یا دانش آموزی؛ در دانشگاه‌ها‎ی امروزی برخلاف زمان گذشته برای سهولت، ارایه خدمات به دانشجویان از طریق کارتهای PVC صورت می‎گیرد.
کارت پرسنلی؛ برای شرکت و هتل‌ها‎ به عنوان کلید اتاق‌ها‎ و چراغ‌ها‎ی روشنایی کاربرد دارند.
عابر بانک؛ با گسترش تجارت الکترونیک به منظور سهولت امور مربوط بانکی طراحی شد.
کارت پارکینگ؛ این نوع کارتها برای کنترل فضاهای پارک خودرو در معابر شهری و پارکینگ های طبقاتی استفاده می شوند.
کارت تخفیف
کارت گارانتی
کارت عضویت
کارت هدیه

مزایای کارت pvc

دوام و ماندگاری کارت های pvcبسیار بالا می‌باشد به نحوی که به هیچ وجه با کاغذ و کارت های مقوایی قابل قیاس نیست.
قابل انعطاف پذیر می‌باشد و به هیچ وجه نمیشکند
ضد آب و ضد رطوبت می‌باشد
کیفیت چاپ در این نوع کارت های  pvcبسیار بالا و ماندگار می‌باشد