bajvand
/ دسته ها: آخرین اخبار

کاربرد چاپ قطعات صنعتی

چاپ صنعتی چیست؟

امروزه با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و صنعت چاپ می‌توان روی هر اجسامی این خدمات را انجام داد. چاپ صنعتی مانند چاپ دیجیتال نوعی از چاپ است اما برای موارد خاص استفاده می‌شود. چاپ صنعتی برای تولید انواع کتاب‌ها و مجلات با تیتراژهای بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا شما نمونه ای از چاپ صنعتی را اطراف خود مشاهده کرده اید. چاپ صنعتی معمولا برای اجسامی که جنس کاغذی ندارند بکار برده می‌شود مانند:  یخچال، کلیدهای داخل خودرو، خودکارهای تبلیغاتی، لوازم آرایشی بهداشتی مانند ادکلن‌ها و همچنین گوشی های موبایل.
این نمونه ها به گونه‌ای هستند که از چاپ صنعتی استفاده می کنند. در واقع چاپ صنعتی با برخورداری از دقت بالا و رنگ بندی متنوع و زیاد، طرفداران مخصوص به خودش را دارد و می‌توان به صراحت گفت که یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین نوع چاپ محسوب می شود. اگر به چاپ برخی از محصولاتی که در بالا گفته شود، همانند خودکار و یا گوشی موبایل دقت کنید، این نوع چاپ ها کاغذی نیستند و بر روی خود محصول چاپ شده اند. چاپ صنعتی نیز در واقع چاپی است که هدف آن، انتقال یک پیام تبلیغاتی نیست، بلکه به عنوان تزئین یک محصول به کار می رود و شیک و خاص است.

چاپ صنعتی در چه زمینه‌ای کاربرد دارد؟

چاپ صنعتی در زمینه‌های متفاوتی کاربرد دارد و به دلیل گستردگی در نوع خدمات معمولا در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود. از جمله می‌توان از کاربردهای چاپ صنعتی در چاپ بر روی محصولات الکترونیکی، انواع بسته بندی‌های شخصی، چاپ های تزئینی مانند: چاپ بر روی شیشه، چاپ بر روی چوپ و یا فلز و دیگر محصولاتی که نیازمند چاپ های اختصاصی باشند، نام برد.

انواع چاپ قطعات صنعتی

• چاپ تامپو
• چاپ دیجیتال
• چاپ افست
• چاپ سیلک
• چاپ فلکسو
• چاپ سیلک اسکرین

چاپ قطعات صنعتی چه کاربردی دارد؟

• لوازم و صنایع الکترونیکی همچون: کامپیوترها، محافظ ها، کنترل تلویزیون، کلیدهای کیبورد، کیس کامپیوتر و دیگر صنایع الکترونیک.
• لوازم آرایشی بهداشتی همچون: ادکلن‌ها، کرم پودر، ظرف‌هایی که برای نگهداری دارو مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین جعبه‌های کمک های اولیه.
• تمامی لوازم خانگی از شیرآلات گرفته تا پنل‌های ماشین لباسشویی، یخچال فریزر، مایکروفر و اجاق گاز.
• قوطی های حبوبات و بطری های آب.
• لوازم و قطعات خودرو، همانند شمع ها، کلیدها، روکش خازن و انواع وایرها

انواع دستگاه‌ها برای چاپ قطعات صنعتی

1. دستگاه چاپ تامپو

چاپ با دستگاه تامپو معمولا نسبت به سایر دستگاه‌های دیگر قیمت ارزان‌تری دارد و در بیشتر موارد چاپی استفاده می‌شود. از ویژگی های بارز و مهم دستگاه چاپ تامپو می توان به امکان چاپ بر روی مواد مختلف و متنوع اشاره کرد. با این روش می توان بر روی سطوح گرد، صاف، منحنی و محدب عملیات چاپ را انجام داد. از موارد استفاده آن می توان به چاپ روی لیوان، چاپ روی ساعت، چاپ روی خودکار،چاپ روی باکس دستمال کاغذی، چاپ روی باکس کارت ویزیت، چاپ روی قطعات صنعتی، چاپ روی قطعات خودرو، چاپ روی شیشه و چاپ روی فلز و … اشاره کرد.

2. دستگاه چاپ سیلک اسکرین

چاپ سیلک نسبت به چاپ تامپو گران تر می باشد اما از مزیت های آن می توان به چاپ بر روی قطعات با سایز بزرگ تر و با پوشش بهتر اشاره کرد. در واقع کمتر محصولی را می توان یافت که امکان چاپ سیلک اسکرین بر روی آن فراهم نباشد؛ چراکه با دستگاه چاپ سیلک اسکرین می توان بر روی سطوح گرد و تخت عملیات چاپ انجام داد. شیوه ساده این تکنیک موجب شده تا امکان چاپ بر روی سطوح بی نظم نیز فراهم شود. 

3. دستگاه چاپ طلاکوب

چاپ طلاکوب همانند چاپ سیلک و چاپ تامپو جزء زیر شاخه های چاپ صنعتی به شمار می رود که در کارخانجات، تولیدی ها، چاپخانه ها و بازار کار نقش مهمی دارد.چاپ طلاکوب به چاپ داعی نیز معروف است که در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از موارد استفاده دستگاه جاپ طلاکوب می توان به چاپ تقویم، چاپ سر رسید، چاپ چرم، چاپ پوشه دکمه  دار، چاپ کاتالوگ، چاپ جلد شناسنامه و مدارک،چاپ دفتر تلفن، چاپ  قطعات صنعتی، چاپ پارچه و چاپ هدایای تبلیغاتی و … اشاره کرد.
مطلب قبلی چاپ هدایای تبلیغاتی بر روی انواع اشیاء
مطلب بعدی ابزارهای تبلیغاتی کد Ab901
Print
945 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید